Publiczne i niepubliczne ursynowskie szkoły podstawowe

Ursynów jest dzielnicą miasta Warszawy o największym zespole osiedlowym. Długo był nazywany „dzielnicą sypialną”, z czasem jednak rozbudował się o centra handlowe, rozrywkowe i instytucje publiczne. Z racji tak wielu osiedli zamieszkanych przez mieszkańców stolicy konieczność ilości i bliskości szkół podstawowych jest faktem oczywistym. Dlatego na Ursynowie działa wiele szkół podstawowych publicznych, jak i prywatnych. To szkoły o różnych profilach tematycznych oraz ogólne, oferujące ukierunkowany oraz kompleksowy rozwój dziecka.

Szkoły podstawowe publiczne – Urysnów

Publicznych szkół podstawowych na Ursynowie jest 15, w tym trzy z oddziałami integracyjnymi. Są to szkoły w których mogą uczyć się w nich dzieci niepełnosprawne, jak i pełnosprawne.

Szkoły podstawowe Ursynów – niepubliczne

Obok szkół podstawowych publicznych swoje miejsce zajmują także szkoły niepubliczne.Zalicza się do nich wiele placówek. Szkoły podstawowe oferują rozwój dzieci w różnych obszarach, już od najmłodszych lat rozwijają ich zdolności oraz kładą szczególny nacisk na indywidualne predyspozycje dzieci.Z takich szkół niepublicznych można wymienić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *